Hosting oraz domeny


Twoja domena

– myśl o domenie jak o nazwie Twojej firmy.

Co to jest domena?
Domena to adres internetowy, który jest niezbędnym elementem jeżeli chcesz pojawić się w sieci. Do opublikowania strony internetowej pod własnym adresem wymagane jest posiadanie domeny internetowej. Jest to właśnie nazwa, którą wpisujesz w pasku adresu w przeglądarce internetowej wraz z jej rozszerzeniem. Rozszerzeniem może być końcówka nazwy która zaczyna się od kropki np.: pl., .com.pl, .info, .net, .eu, .com.
Adres internetowy jest połączeniem nazwy domeny oraz rozszerzenia. Dobrze dobrany będzie wyszukiwany i szybko znaleziony w wyszukiwarkach przez Twoich klientów
Nazwa domeny
Rozszerzenie domeny
Adres internetowy
PHP oraz dodatki
Poczta
Bezpieczeństwo

Hosting i serwer

Aby strona internetowa mogła działać, pliki potrzebne do jej wyświetlenia muszą być dostępne przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Wpisanie adresu witryny w przeglądarce ma umożliwić otwarcie strony z każdego zakątka na świecie (w którym jest połączenie internetowe). W związku z tym – pliki te muszą być umieszczone na dysku, który jest cały czas włączony i udostępniony. Tym urządzeniem jest właśnie serwer.

Hosting to usługa, polegająca na udostępnieniu miejsca na serwerze, na potrzeby umieszczenia tam na przykład strony internetowej lub kont pocztowych email. Dzięki temu nie trzeba posiadać własnego serwera i dbać o jego utrzymanie.

Nasi klienci

GrafCenter Agencja Reklamowa 2023